V sobotu 18.dubna se v Centrálním parku Prahy 11 uskutečnil 4.ročník Běhu Jižním Městem. Pod okny panelových domů největšího sídlištního celku v České republice se prohánělo na několik stovek závodníků a závodnic všech kategorií od nejmenší až po veterány.

Mezi nejúspěšnější závodníky se v sobotu zapsal v kategorii starších žáků David Štros z USK Praha, který si doběhl pro třetí pohárové vítězství v řadě. Stejného úspěchu dosáhla v kategorii starších žákyň Anna Málková z SK ZŠ Jeseniova a taktéž má na kontě tři pohárová vítězství. Aby toho nebylo málo, tři vítězství v řadě si v sobotu připsal v přípravce Alexandr Šimek z pořádajícího oddílu Atletika Jižní Město a Monika Florová z ŠSK Újezd nad Lesy.

DSC_5642Pro plný počet bodů si přijel kolínský dorostenec Jiří Křeček a mladší žákyně Anna Pourová, která závodí za TJ Sokol Jaroměř. Jirka Křeček se vítězstvím posunul na druhou pozici průběžného hodnocení poháru a Anička Pourová aktuálně vede hodnocení mladších žákyň. Kategorii dorostenek vyhrála Anna Šimková závodící za ASK Slavia Praha a mladší žáky ovládl Petr Novák a Atletika Jižní Město.

V kategorii mužů do 39 let se v dresu BěžeckéNaděje.cz představil i hlavní organizátor poháru Tomáš Linhart, který si doběhl pro stříbrnou medaili a ukázal všem, že pořadatelství je ve správných rukou.

Přes to, že počasí nebylo zrovna nejteplejší tak se v pohárových kategoriích přípravky, mladšího žactva, staršího žactva a dorostu se představilo celkem 109 startujících (v loňském roce 84). Závod měl jako vždy příjemnou atmosféru, skvělou organizaci a určitě se zařadil mezi jednoho z favoritů o titul „Nejlepší pohárový závod roku 2014“.

Čtvrté pokračování Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2015 se odehraje 16.května při jubilejním 10.ročníku Běhu o pohár starosty aneb běh za Újezdskou Sovou na který jste srdečně zváni a už nyní se můžete průběžně hlásit na našich stránkách Results.BezeckeNadeje.cz.