12.ročník Přespolního běhu nad Modřanskou roklí pokračoval Pohár Pražských Běžeckých Nadějí. Nedělní dopoledne nad Modřanskou roklí patřil především mladým běžeckým nadějím nejen z Prahy, ale i dalších míst.

Pro mladé závodníky a závodnice byly připravené zajímavé a někdy i náročné tratě s řadou nástrah od 1 km po 6 km. Nejdelší trať celého pohárového ročníku v kategorii dorostenců vyhrál Jakub Stádník z SC Radotín a připsal si na své konto první vítězství a 16 pohárových bodů. Mezi dorostenkami na trati 2.9 km byla nejrychlejší Andrea Duchoňová z ASK Slavia Praha.

Pro starší žáky byl připravena stejně náročná trať závodu jako pro dorostenky. Mezi nejrychlejší patřil David Štros z USK Praha. Kategorii starších žákyň na dvoukilometrové trati vyhrála s náskokem 19 vteřin Anna Málková z SK ZŠ Jeseniova. Druhá doběhla Kateřina Krejčí z PSK Olymp Praha.

Mladší žáci měli na programu 2 km, které při neúčasti favorita poháru Petra Nováka z Atletika Jižní Město vyhrál oddílový Nico Boketa. Na kilometrové trati pro mladší žákyně si pro vítězství doběhla Anna Mňoučková z ŠSK Újezd nad Lesy a svým vítězstvím se zařadila na průběžné třetí místo pohárového hodnocení. V nejobsazenějších kategoriích celého sportovního dopoledne si nejlépe vedli Alexandr Šimek z Atletika Jižní Město a Monika Florová z ŠSK Újezd nad Lesy a oba si pojistili prvenství v průběžném hodnocení poháru.

Zájem o běhání a Pohár Pražských Běžeckých Nadějí 2015 mezi dětmi a mládeží neustal ani při druhém pohárovém závodě. Celková účast v pohárových kategoriích zaznamenala velký nárůst na celkový počet 105 pohárových účastníků. Věříme, že si najdete cestu i na další tentokrát již třetí pohárový závod Běh Jižním Městem, který se uskuteční již nadcházející sobotu v Centrálním parku Prahy 11 nedaleko metra C Opatov.