V Centrálním parku Prahy 11 se uskutečnil 3.ročník Běhu Jižním Městem, který přilákal na 250 startujících. V pohárových kategoriích o body do Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2014 bojovalo celkem 84 kluků a holek včetně největších favoritů na celkové vítězství Šťastné, Vokouna a Šinágla.

Běh Jižním Městem byl do našeho poháru zařazený druhý rok po sobě. Tak jako v roce 2013 se na start postavilo velké množství dětí a mládeže, které si mohly vyzkoušet běžecký závod, poměřit síly se svými vrstevníky, ale hlavně sbírat body do jedné z největších běžeckých akcí pro děti a mládež.

Hned na začátek celého sportovního dopoledne se na start postavily mladší žákyně, kde se očekávalo jak si povede zatím v PPBN 2014 neporažená Veronika Šťastná. Závodnice ASK Slavia Praha, ale nikoho nenechala na pochybách a i při čtvrtém závodě ukázala soupeřkám záda a doběhla si pro čtvrté vítězství v řadě. Hned druhá s odstupem jedné vteřiny skončila Tereza Elena Šínová z domácího Atletika Jižní Město a třetí Anežka Rozárie Petriláková ze Sportingu Příbram. Na mladší žáky čekala stejná trať jako stejně staré žákyně. Nejlépe se s tratí vypořádal Jakub Novotný z ASK Slavia Praha před druhým mohutně finišujícím Petrem Novákem a třetím Adamem Provazníkem z SC Radotín.

DSC_0797Kategorie starších žákyň byla napínavá až cílové rovinky ve které o svém prvenství a ten den už třetím pro barvy ASK Slavia Praha rozhodla Andrea Duchoňová. Těsně druhá skončila Bára Stýblová z Lokomotiva Beroun a třetí o necelou půlminutu zpět Tereza Vernerová ze SK Kotlářka. Kategorie starších žáků patřila závodníkům USK Praha. Pro první místo si doběhl Jakub Prunar a třetí skončil David Štros. Mezi oba se dostal Martin Dvořák z ASK Slavia Praha.

Přípravka holek se v sobotu stala nejvíce napínavou kategorií. První tři závodnice se vtěsnaly pouze do dvou vteřin. Jako první do cíle doběhla Eliška Poborská z SK ZŠ Jeseniova, následovaná druhou Eliškou Landsmannovou z Atletika Jižní Město a třetí ze stejného oddílu jako vítězka Michaela Durdová. Přípravka kluků byla jednoznačnou záležitostí největšího favorita závodu a také adepta na celkové vítězství PPBN 2014. Petr Vokoun ze Sokola Velké Meziříčí si stejně jako Veronika Šťastná doběhl pro 4 vítězství v řade. Druhý doběhl Matěj Bednář z Atletika Jižní Město a třetí oddílový kolega Alexandr Šimek.

Dorostenky se při Běhu Jižním Městem vydaly na trať dlouhou 4 600 metrů, kterou nejlépe zvládla závodnice PSK Olymp Praha Natálie Kuželková před druhou Anežkou Kopeckou z ASK Slavia Praha a třetí také z ASK Slavia Praha Lea Mitrovičová. Dorostencům dominoval Viktor Šinágl taktéž z PSK Olymp Praha, pro druhé místo si doběhl Vojtěch Obhlídal z SK Kotlářka a třetí běchovický Michal Kovalovský – Běchovičtí běžci.