V Dolních Počernicích se uskutečnil 6.závod Poháru Pražských Běžeckých Nadějí, který přilákal velké množství malých i velkých závodníků.

DSC_2606První poprázdninový víkend se uskutečnil další závod zařazený do Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2014. V zámeckém parku v Dolních Počernicích se uskutečnil 16.ročník Běhu babího léta, který přilákal velké množství malých i velkých závodníků. Během běžeckého dopoledne se na tratích od 60m až po 3700m vystřídalo několik desítek závodníků a závodnic. V pohárových kategoriích se nejlépe vedlo členům PSK Olymp Praha, kteří si odvezli 3 vítězství zásluhou Dominika Klubala v mladších žácích, Michala Boudníka ve starších žácích a Viktora Šinágla v kategorii dorostenců. Kategorii přípravky kluků vyhrál Petr Vokoun ze Sokola Velké Meziříčí, který v rámci PPBN 2014 i po šesté po sobě nenašel přemožitele.

V dívčích kategoriích byly nejvíce vidět závodnice ASK Slavia Praha, které si z Dolních Počernic odvezly dvě vítězství. V kategorii starších žákyň si po dramatickém startu a pádu doběhla Andrea Duchoňová a v kategorii mladších žákyň Veronika Šťastná, která stejně jako Petr Vokoun má na kontě 6 vítězství v letošním ročníku poháru. V přípravce získala prvenství Micheala Durdová z SK ZŠ Jeseniova a v dorostenkách Natálie Kuželková z PSK Olymp Praha.

Letošní ročník Běhu babího léta ve vydařil nejen účastí, ale také počasím, které závodníkům a závodnicím přálo. Dalším pohárovým závodem bude jeden z největších mládežnických závodů v Praze, kterým jsou Mladé Běchovice (zobrazit propozice), které se uskuteční už po 49. a to v sobotu 20.září na fotbalovém hřišti v Běchovicích.