V neděli 11.dubna se uskutečnil druhý pohárový závod – Přespolní běh nad Modřanskou roklí. I tentokrát čekalo na startující ještě stále chladné jarní počasí, dlouhé a také zajímavé tratě, ale ani to nezabránilo, aby se v kategoriích od přípravky po dorost postavilo na start přesně 111 startujících.

DSC_8597

Na závodníky a závodnice byly připraveny tratě od 1 kilometru po 6 kilometrů. V pěti kategoriích bylo stejné jméno vítěze jako při úvodním podniku seriálu Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2016. V kategorii starších žáků si druhé vítězství v řadě připsal Nico Boketta z Atletika Jižní Město, starší žákyně vyhrála Anička Málková z SK ZŠ Jeseniova, mladší žáky Pavel Vinduška z Atletika Stará Boleslav, mladší žákyně Šárka Somrová z AC Tepo Kladno a v přípravce holek druhé vítězství patří také Terezii Táborská z ASK Slavia Praha. Díky druhému vítězství si všichni upevnili vedení v průběžném pořadí poháru.

Ostatní kategorie poznaly nové vítěze mezi které se zapsal v přípravce Václav Dlabač z Atletika Stará Boleslav, mezi dorostenkami byla nejrychlejší Adéla Jehličková z USK Praha a dorostence, které čekala nejdelší a nejnáročnější pohárová trať 6 km vyhrál David Štros taktéž z USK Praha.

„I přes nepříznivé počasí mě potěšila účast na takto dlouhém a těžkém závodě. Jsem rád, že se nám i letos daří přilákat další a další děti a mládež k běhání a doufám, že se nám podaří překonat účastnický pohárový rekord.“ řekl po dalším úspěšném závodě hlavní pořadatel Tomáš Linhart.

Pohár Pražských Běžeckých Nadějí 2016 pokračuje už tuto sobotu 16.dubna 5.ročníkem Běhu Jižního Města. Tak si nezapomeňte udělat poznámku a doražte. Dopravní dostupnost je tentokrát skvělá. Startuje se kousek od metra „C“ Opatov.

A nezapomeňte, že na webu www.CeskyBeh.cz (kliknutím na odkaz se dostanete na hodnocení) máte možnost závod ohodnotit. My už to máme za sebou a za nás je výsledná známka 1,6.

Kompletní výsledky závodu – Přespolní běh nad Modřanskou roklí /13.ročník/ (zobrazit)

Tabulka průběžného pořadí poháru (zobrazit)