V neděli 2.listopadu se na golfovém hřišti v pražském Motole uskutečnil 8.závod Poháru Pražských Běžeckých Nadějí, který byl i zároveň Přeborem Prahy v přespolním běhu.

Od časných ranních hodin Prahu zahalila mlha, která neustupovala ani v průběhu běžeckého dne. Závodníkům a závodnicím tento rozmar počasí, ale nevadil. Všichni měli podmínky stejné a tak se rozhodovalo, kdo si odveze oproti ostatním závodům dvojnásobný počet bodů. Nejlépe se se všemi nástrahami tratě vypořádali v kategorii dorostenců Viktor Šinágl – PSK Olymp Praha, v dorostenkách Jana Prozrová, František Honsa – starší žáci oba Spatak Praha 4, Bára Placatková – SK Sporting Příbram – starší žákyně, Jakub Novotný – ASK Slavia Praha – mladší žáci, Kateřina Tomanová – SK Kotlářka – mladší žákyně, Eliška Poborská – SK ZŠ Jeseniova – přípravka holky a Matěj Bednář z Atletika Jižní Město – přípravka kluci.

DSC_3785Na skvěle upravené trávě se v průběhu běžeckého dopoledne vystřídalo několik desítek závodníků a závodnic, kteří si chtěli vyzkoušet jaké to je závodit na golfovém hřišti. V pohárových kategoriích se nakonec představilo 202 startujících a závod si svojí skvělou atmosférou, kterou vytvářel známý komentátor Stanislav Bartůšek, určitě řekl o jednu z předních pozic v hlasování o nejlepší závod PPBN letošního roku.

Dvojnásobné bodování v některých kategoriích definitivně rozhodlo o vítězích, ale i přineslo zajímavou zápletku a o medailistech se rozhodne až v posledním závodě. Nyní čeká Běžecké Naděje už jen závěrečný pohárový závod – Podzimní běh Olympu, který rozhodne o tom, kdo si odnese některou z cen určených pro 1.-5.místo celkového pořadí poháru. Podzimní běh Olympu se uskuteční 22.listopadu a přihlašovat se můžete už nyní na Results.BezeckeNadeje.cz.