V pondělí 23.března odstartoval 12.ročník Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2015. Do areálu Centra Sportu MV ČR a přilehlé Stromovky přijelo na 200 závodníků a závodnic pohárových kategorií, kteří bojovali o první pohárové body za přítomnosti kamer České televize.

V novém ročníku se nejlépe vedlo závodníkům oddílu Atletika Jižní město, kteří si odvezli z Jarního běhu Olympu dvě zlaté medaile a dvě stříbrné medaile. V kategorii přípravky se o to postarali 1. Alexander Šimek, 2. Marek Vandírek a mladších žáků 1. Petr Novák, 2. Nico Bokketa. Petr Novák v dva dny před prvním pohárovým závodem obsadil skvělé druhé místo při mistrovství České republiky v přespolním běhu, které se uskutečnilo v severočeském Rumburku. Mezi dorostenci si suveréně počítal Jiří Křeček ze Sokola Kolín, který porazil ostatní pražské závodníky a připsal si hned 16 bodů do tabulky průběžného pořadí. V kategorii starších žáků byl nejrychlejší David Štros z USK Praha.

DSC_4799

Mezi děvčaty si v kategorii přípravky nejlépe vedla loni bronzová v celkovém pořadí poháru Michaela Florová z ŠSK Újezd nad Lesy. Michaela by v letošním roce měla patři mezi největší favoritku na celkové vítězství pohárového ročníku 2015. Pražským mladším žákyním nejvíce utekla Alžběta Pourová, která si do Prahy pro plný počet pohárových bodů dojela až z Jaroměře, kde závodí za místní TJ Sokol Jaroměř. Kategorie starších žákyň byla záležitostí Anny Málkové z SK Jeseniova a na trati 3 760 metrů, která byla určena dorostenkám vyhrála Natálie Kuželková z pořádajícího PSK Olymp Praha.

Celému běžeckému odpoledni přálo skvělé běžecké slunečné počasí a tak věříme, že si každý tento závod užil a ten, kdo vydržel déle vzhůru se viděl ve večerních Sportovních zprávách ČT Sport.