V úterý odpoledne 9.dubna 2019 odstartoval nový ročník běžeckého seriálu pro děti a mládež – Pohár Pražských Běžeckých Nadějí 2019.

První pohárové klání se odehrálo v areálu OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra při 15.ročníku Jarního běhu Olympu. V příjemném jarním počasí se na start závodu v pohárových kategoriích postavilo necelých 300 startujících pro které byly připravené tratě od 630 metrů po 3,5 km. Pro nejmladší kategorie byly po doběhu připraveny medaile, pro nejlepší tři v každé kategorie drobné věcné ceny, diplomy a tradičně poháry.

„Velmi nás překvapila velká účast závodníků a závodnic. Počítali jsem, že se na start ve všech kategoriích postaví okolo 300 až 350 startujících, ale nakonec se ve Stromovce proběhlo skoro 500 závodníků. Zároveň si moc pochvalujeme čipovou časomíru, kterou jsme za 15 let existence závodu použili poprvé. Hrozně moc nám to ulehčilo práci při zpracování výsledků. Víme, že jsme i udělali několik chyb, které jsme následně opravili, ale i tak byla čipová časomíra velkým přínosem a ještě se máme co učit.“ řekl jeden z hlavních organizátorů závodu Tomáš Linhart.

Kompletní výsledky závodu

Jarní běh Olympu a pořadatelé si už musejí zvyknout, že nejsou jen obyčejným malým závodem, ale že jsou důstojným podnikem, který má v termínové listině své jméno. A kdo by se se nechtěl proběhnout unikátním sportovním areálem nejen v Praze, ale i v České republice. Vždyť tady na OLYMPU se připravují ti nejlepší sportovci reprezentující Českou republiky na vrcholných akcích.