19.září zažijí Běchovice velký sportovní den. Na fotbalovém hřišti se uskuteční již 50.ročník tradičního běžeckého závodu pro děti a mládež – Mladé Běchovice, kde můžete bojovat o další pohárové body. Tento závod je považován jako jeden z největších svého druhu v celé České republice.

Závod Mladé Běchovice byl založen na námět ředitele školy Jana Renčína a byl uspořádán TJ Sokol Běchovice II a za vydatné pomoci Sdružení rodičů a přátel školy. Prvního ročníku se zúčastnilo 168 běžců, převážně z Běchovic a okolí.

DSC_3245Trať závodu byla vyměřena na silnici směrem na Horní Počernice, která proto nyní nese jméno závodu. Závodníci zdolávali, stejně jako běžci velkých „Běchovic“, sbíhání z kopce od výzkumných ústavů a cílovou rovinku v kopečku směrem k Českobrodské silnici.

V té době ještě nebyl tak velký provoz na silnici a bylo možné ji v průběhu jednotlivých závodů uzavřít. Do Běchovic se pravidelně sjíždělo kolem 300 závodníků. Desátý ročník byl mimořádný nečekanou účastí téměř 600 dětí. To už přibyly i náborové běhy pro menší děti, které běhaly na travnatém hřišti.

Obrovský nárůst dopravy, znečištěná vozovka pod mosty a velký zájem o závod donutil pořadatele přemístit tratě mezi rodinné domky. Cíl byl na křižovatce ulic Výjezdová – Na Spáleništi.

Po dalších několika letech se v Běchovicích začala budovat kanalizace a tak došlo k dalšímu přemístění závodu. Pořadatelé se rozhodli využít fotbalového hřiště, na kterém vyznačili běžecký ovál. Toto místo závodu je zatím považováno za nejlepší. Nejenže mohou diváci sledovat celý průběh závodu, ale v současné době mají i závodníci k dispozici kvalitní šatny včetně celého zázemí v nových kabinách pana Požárka.

Pokud Vás nalákalo historické okénko tak nezapomeňte, sobota 19.září, fotbalové hřiště v Běchovicích.