V neděli za letního počasí se uskutečnil 5.ročník Běhu přes Motolské jamky, který je už tradičním účastníkem Poháru Pražských Běžeckých Nadějí a také pražským přeborem v přespolním běhu.

Tento závod je jedinečný místem konání, náročností trati a také skvělou organizací a atmosférou a letos to nebylo jinak. Na krásně upravené trávě golfového hřiště v pražském Motole se prohnalo tratí pohárových kategorií celkem 173 závodníků a závodnic a jejich souboje o dvojnásobný počet pohárových bodů byly urputné a napínavé až na cílovou čáru.motol_2015

Nejlépe se s nástrahami trati popasovala v kategorii přípravky kladenská Šárka Somrová. Mezi chlapci byl nejrychlejší Pavel Vinduška z Houšťky. Mezi mladšími žákyněmi si první místo z Motola odvezla Eliška Poborská a mezi chlapci Nico Boketta, který si tímto výkonem pojistil celkové vítězství v celém seriálu Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2015.

Starší žákyně Bára Placatková ze Sporting Příbram připravila o neporazitelnost Aničku Málkovou, která dosud vyhrála všechny pohárové závody. Bohužel Motol přinesl plný počet bodů prvně jmenované. Matyáš Nachtygall z PSK Olymp Praha se postavil poprvé na start pohárového závodu a hned vyhrál.

Stejně tak učinila i Bára Stýblová z TJ Lokomotiva Beroun a napodobila Matyáše a taktéž při prvním startu ukázala svoji sílu a vyhrála. V nejstarší kategorii chlapců se nejlépe vedlo Patrikovi Vebrovi z Vencl tým Ústi nad Orlicí.

Tento pohárový závod byl skvělou reklamou na krosové běhání a také zároveň pozvánkou na mistrovství republiky v přespolním běhu, které proběhne právě zde na golfovém hřišti v Motole na podzim roku 2016.

Posledním závodem Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2015 bude tradičně Podzimní běh Olympu, který se v letošním roce uskuteční už po 10. Tak si přijďte zazávodit.