Desátým ročníkem Podzimního běhu Olympu vyvrcholil Pohár Pražských Běžeckých Nadějí roku 2015. Na start závodu se ve všech kategoriích postavilo rekordních 479 závodníků a závodnic, kteří si mohli užít příjemné sportovní dopoledne.

Hlavním lákadlem celého závodu byl především souboj o poslední pohárové body, které sice už nemohli rozhodnout o celkových vítězích, ale rozhodovaly o dalších příčkách na stupních vítězů a také čtvrtých i pátých místech.

????????????????????????????????????Při Podzimním běhu Olympu se nejlépe v kategorii přípravky dařilo Monice Florové z ŠSK Újezd nad Lesy před druhou domácí závodnicí PSK Olymp Praha Stellou Chaloupkovou a třetí Veronikou Součkovou taktéž z ŠSK Újezd nad Lesy. Mezi chlapci byl nejrychlejší Pavel Vinduška ze Staré Boleslavi před svým oddílovým kolegou Václavem Dlabačem. Třetí doběhl za „staroboleslaváky“ Jan Schnajberk z Atletika Jižním Město.

Mladší žákyně bojovaly o pohárové body na trati dlouhé 1 260 metrů. Tuto trať nejrychleji zdolala Alžběta Pourová z TJ Sokol Jaroměř, druhá byla Pavlína Cubínková a třetí Ester Červinková. Mladší žáci se chvilku před polednem vydali na stejnou trať jako mladší žákyně. První místo pro sebe získal Nico Boketta z Atletika Jižní Město, následovaný Alexandrem Polákem a třetí doběhl Vojtěch Matuška z ŠAK Novoborská. Pro starší žactvo byla trať už o pozdnání delší. Na děvčata i chlapce čekalo shodně 2 500 metrů. Mezi staršími žákyněmi se s touto tratí nejlépe popasovala favoritka celého závodu Anička Málková z SK ZŠ Jeseniova. Na druhém místě doběhla domácí závodnice Kateřina Krejčí a třetí skončila Klára Kačerovská. Chlapci byli o necelou minutu rychlejší než děvčata. Nejrychleji v čase 8:20 min tuto trať proběhl Vojta Dryák z TJ Lokomotiva Beroun, druhý znovu domácí závodník PSK Olymp Praha Matyáš Nachtigall a třetí lovosický závodník Šimon Weniger.

Dorostenecké kategorie startovaly půl hodiny pro pravém poledni. I přes to, že trať byla natažena na 3 760 metrů, byla účast velmi zajímavá. Dorostenců se na trať vydalo 12. Prvním do cíle doběhl Jan Hock z ASK Lovosice, druhý Jiří Křeček z Atletika Kolín a třetí Šimon Šilhavý z ASK Slavia Praha. Šestnácti členné startovní pole dorostenek vybíhalo společně s dorostenci a závod byl doménou mimopražských závodnic. Vítězství v této kategorii pařilo Báře Stýblové z TJ Lokomotiva Beroun, druhé místo Michaele Červínové z ASK Lovosice a třetí oddílové kolegyni Báře Králové.

Tento desátý ročník byl skvělou oslavou závodu, který už má za sebou několik let a patří k vyhledávaným pražských závodům. Zároveň se jednalo o poslední závod Poháru Pražských Pražských Běžeckých Nadějí 2015, kterého se zúčastnilo v osmi závodech přesně 1 250 závodníků a závodnic v pohárových kategoriích od přípravky až po dorost.