Sobotní den patřil vyznavačům běhání, kteří se sešli při 9.ročníku Podzimního běhu Olympu, který byl zároveň posledním závodem Poháru Pražských Běžeckých Nadějí letošního roku. A tak se bylo na co těšit.

Už od prvních minut, kdy se otevřela závodní kancelář, bylo jasné, že letošní ročník tohoto tradičního závodu bude mít velmi dobrou účast. Mezi prvními se na trať vydalo početné pole nejmenší závodníků a závodnic. Všichni byli ale zvědavý hlavně na pohárové kategorie. Přípravka holek, která vybíhala jako první z pohárových byla jednou z nejobsazenějších celého závodu. Startovní pole čítalo celkem 35 závodnic. Nejlépe se v takto početném poli vedlo Monice Florové, která pro sebe získala vítězství, druhá doběhla Michaela Durdová a třetí Eliška Poborská, která se stala i celkovou vítězkou poháru. Hned po holkách startovali kluci a už na startu byla cítit nervozita a napětí. Po zaváhání při Běhu přes Motolské jamky nenechal Petr Vokoun nikoho na pochybách a s přehledem vyhrál osmí závod z devíti pohárových. Hned za Vokounem doběhl Kristian Kára a Matěj Bednář.

Na mladší žactvo čekala trať dlouhá skoro 1 300 metrů. Mezi děvčaty si nejlépe vedla Anna Málková, na druhém místě doběhla Veronika Šťastná, která nejen že vyhrála svojí pohárovou kategorii, ale také získala největší počet bodů ze všech účastníků PPBN 2014. Třetí místo při Podzimním běhu Olympu si pro sebe získala Aneta Štěpánová. Mladší žáci nedokázali najít recept na mimopražské závodníky. Jediným z pražáků, který se dostal na stupně vítězů byl pouze vítěz pohárové kategorie mladších žáků Jakub Novotný ze Slavie, druhý byl Šimon Weniger z ASK Lovosice a první skončil Vojtěch Dryák z Lokomotivy Beroun.

Ještě větší nadvládů mimopražských oddílů zažil závod starších žákyň, když si pro první místo doběhla Michaela Červínová, druhá Eliška Kohlertová (obě z ASK Lovosice) a třetí mladoboleslavká Tereza Hlaváčová. Starší žáci se proběhli na vzdálenosti necelých 2,5 km, kde všem ukázal záda Jakub Prunar, druhý byl z Liazu Jablonec Petr Nohýnek a třetím místě domácí závodník Daniel Plátek.

DSC_0134

Start dorostenek, juniorek a žen

Dorostenci a dorostenky se vydali na trať společně s hlavním závodem žen a juniorek. Mezi dorostenkami patřilo třetí místo domácí Natálii Kuželková, druhé místo mostecké Michaele Kučerové a první Veronice Bednarské z dalekého Šumperka. Dorostenckou kategorii ovládl Lukáš Svěchota, druhý byl Jan Hock z ASK Lovosice a třetí Vojtěch Obhlídal z SK Kotlářka Praha.

Pro všechny závodníky a závodnice na „bedně“ přípravili pořadatelé tradiční poháry, diplomy a věcné ceny. A pro všechny ostatní příjemnou rodinnou atmosféru tradičního a typického běžeckého závodu s teplým čajem, kterého okolo 80 – 90 litrů a občerstvením v podobě tatranky. Celý závodní den proběhl za příjemného podzimního počasí, bez deště a mrazů. Celkem se na start postavilo ve všech kategoriích 405 závodníků a závodnic a tak se naplnilo heslo projektu České Unie Sportu – Sportuj s námi, do kterého byl tento závod také zařazený. Doufáme, že se Vám závod libil a byl pro Vás příjemným zakončením letošní pohárové sezony.