V průběhu týdne před závodní sobotou 17. října 2015 bylo počasí pod psa. Pršelo vydatně i v pátek a ještě v noci na sobotu. Počasí na sobotní dopoledne se umoudřilo, bylo pěkné podzimní počasí. Po dešti ani památky, pouze mokrý terén v části závodní tratě připomínal předcházející vydatné deště.

Účastníkům to určitě nevadilo, alespoň těm, kteří přišli. Zato pořadatelé v podvečer před závodem si přišli při přípravě tratí na své, pršelo jen se lilo!

Na start se postavilo a doběhlo do cíle celkem 298 účastníků. V kategoriích od těch nejmenších po žactvo jsme napočítali 248 adeptů a mladých atletů, to je pěkný počet. Nejvyšší účast 29 závodících byla v kategorii Berušek a Mladších žákyň, pouze o jednoho méně běželo v kategorii Broučků a Přípravky kluků 2006-2007. Závod byl zařazen do PPBN. Ve vypsaných kategoriích se zúčastnilo 117 startujících.

DSC_6888

Jako první trať Podzimního běhání vyzkoušeli mladší žákyně. Nejrychlejší se stala Alžběta Pourová z TJ Sokol Jaroměř. Ve stejné kategorii chlapců vyhrál domácí závodník Petr Novák z Atletika Jižní Město před oddílovým kolegou Nico Bokettou. S velkým přehledem si závod starších žákyň pohlídala Anna Málková, která si tak upevnila pohárové vedení a její náskok nyní čítá 30 bodů. Starší žáci mají stejně úspěšného závodníka. David Štros taktéž jednoznačně vyhrál a pohár vede o 20 bodů. Přípravka holek byla velkým vystoupením oddílu ŠSK Újezd nad Lesy. Hned v první pětce měly čtyřnásobné zastoupení. Nejlépe se vedlo Monice Florové, která si tak upevnila pohárové vedení. Jan Schnajberk napodobil svého oddílového kolegu Petra Nováka a díky vítězství v kategorii přípravky kluků se posunul na druhé pohárové místo a v kategorii dorostu si vítězství odvezli Damian Vích a Anna Šimková.

Po organizační stránce se nevyskytly žádné problémy, vše běželo hladce. Menší zpoždění jsme nabrali při bězích těch nejmenších rozdělených po menších počtech, ale vše se dohnalo. Nebyly stížnosti na pořadí ani na výsledky, tak  pořadatelům a rozhodčím snad patří dobrá známka. Na slavnostní vyhlášení výsledků až na dvě výjimky (omluveni) se dostavili všichni medailisté.

Děkujeme za účast a zveme příznivce běhání na 5. ročník Běhu Jižním Městem (bude asi 16. dubna) a na 9. ročník Podzimního běhání (bude asi 15. října) v roce 2016.