Běžecký seriál pro děti a mládež Pohár Pražských Běžeckých Nadějí má za sebou všech 9 pohárových závodů, které se uskutečnily od konce března do konce listopadu. V průběhu celého roku se na start pohárových kategorií postavilo celkem 1 147 závodníků a závodnic ve věku od 8 do 17 let. Jednotlivé závody byly pořádány výhradně na území hlavního města Prahy a do bodování soutěže mohli zasáhnout pražští, ale i tak mimopražští závodníci a závodnice.

V kategorii přípravky holek se nejlépe dařilo Elišce Poborské z SK ZŠ Jeseniova. Ve stejné kategorii kluků si prvenství odvezl Petr Vokoun ze Sokola Velké Meziříčí. Nejlepší mladší žákyní se stala Veronika Šťastná a mladším žákem oddílový kolega Jakub Novotný. Ve starších žákyních vyhrála Andrea Duchoňová taktéž z ASK Slavia Praha a prvenství ve starších žácích míří do SC Radotín zásluhou Matěje Višňi. V nejstarší kategorii dorostenek se vítězkou stala Natálie Kuželková a v dorostencích Viktor Šinágl, oba závodící v barvách PSK Olymp Praha.

DSC_4069

Nejlépe bodující závodnicí dívčích kategorií se stala Veronika Šťastná a mezi chlapci Petr Vokoun.

„Letošní ročník se nám z pořadatelského pohledu vydařil. Do poháru byly zařazené příjemné závody s rodinnou atmosférou, které si určitě každý užil a odnesl si příjemný sportovní zážitek. Doufám, že i ročník 2015 bude na takové úrovni jako ten letošní. Stále je co vylepšovat a tak se určitě můžete těšit na novinky, které pro Vás přichystáme.“ řekl hlavní pořadatel poháru Tomáš Linhart.

Pohár Pražských Běžeckých Nadějí už není jen o pražských závodnících. Do Prahy se postupně sjíždí více a více i mimopražských závodníků a závodnic. Příkladem může být vítězství Petra Vokouna, který celý rok dojížděl až z Velkého Meziříčí nebo Anežka Rozárie Petriláková, která závodí za Sporting Příbram. „I tento fakt nás těší, protože se pohár nestává výhradně pražskou záležitostí, ale dokáže oslovit i další sportující mládež v ostatních krajích.“ dodal Tomáš Linhart.

Doufejme, že si pohár zachová svojí výjimečnost a přiláká příští rok zase o něco více dětí a rodičů, kteří si budou chtít společně zasportovat při některém z pohárových závodů.

Rádi bychom i touto cestou chtěli poděkovat všem partnerům pohárového ročníků 2014, především společnosti ELEVEN, která přislíbila podporu i pro rok 2015. Dále Českému olympijskému výboru za zařazení do programu ČESKO SPORTUJEČeské Unii Sportu za zařazení jednoho z pohárových závodů do program SPORTUJ S NÁMI!