12.ročník Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2015 byl důstojně zakončen ve čtvrtek 14.ledna slavnostním vyhlášením, které se konalo za účasti dvou českých špičkových atletů stříbného mededailisty z pražského halového mistrovství Evropy 2015 a Lenky Masné pravidelné účastnice světových i evropských šampionátů v hale i pod otevřeným nebem v budově Centrotex. Slavnostním odpolednem provázel zkušený moderátor Patrik Sailer.

První věcné ceny putovaly do rukou dorosteneckých kategorií, následované starším a mladším žactvem a přípravkou kluků i holek. Pro první tři byly připraveny tradiční poháry a pak už se všichni mohli radovat z diplomů, věcných cen a kalendářů s českými top sportovci.

Při slavnostním vyhlášení byl oceněn taktéž nejlépe bodující kluk, kterým se stal Nico Boketta z Atletika Jižní Město. V osmi pohárových závodech získal Nico 113 bodů. V porovnání všech dívčích kategorií se nejlépe bodující stala Anička Málková z SK ZŠ Jeseniova, která na konci poháru měla na svém kontě 135 bodů.

Nebyla ani přerušena tradice ve vyhlášení nejlepšího pohárového závodu roku 2015. Tentokrát vzali pořadatelé vše do svých rukou a oceněli jako nejlepší závod Běh přes Motolské jamky, který zaujal celkovou atmosférou, organizací, skvělým počasím, účastí a také netradiční tratí a prostředím.

V osmi pohárových závodech bylo zaznamenáno 1 250 startů, nejvíce 193 při Mladých Běchovicích a při Podzimním běhu Olympu, který byl skvělým vyvrcholením poháru.

„Myslím, že se nám v roce 2015 podařilo ve spolupráci s jednotlivými pořadateli závodů uspořádat příjemný pohár pro děti a mládež. Přispět ke sportovnímu vyžití dětí a v mnoha závode jsme mohli být svědky zajímavých soubojů o každý pohárový bod. Proto bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, organizátorům, partnerům a účastníkům, kteří si našli cestu na jednotlivé pohárové závody.“ řekl po slavnostním vyhlášení hlavní pořadatel poháru Tomáš Linhart.