V sobotu 19.března odstartoval nový ročník Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2016, který měl svojí první zastávku v Chuchelském háji při 16.ročníku Běhu Kerteamu.

Necelá stovka startujících v pohárových kategoriích bojovala o první várku pohárových bodů. Na start se postupně postavili závodníci a závodnice v kategoriích přípravky, mladšího i staršího žactva a jako poslední na trati dlouhé 2 860 metrů dorostenci a dorostenky. Mezi vítěze se v kategorii přípravky zapsali Václav Dlabač z Atletika Stará Boleslav a Terezie Táborská z ASK Slavia Praha. V kategorii mladšího žactva si plný počet bodů připsali Šárka Somrová z AC TEPO Kladno a Pavel Vinduška z Atletika Stará Boleslav. Obě kategorie bojovaly na trati dlouhé 800 metrů. O něco více, 1 700 metrů, čekalo na starší žactvo, kde si jednoznačným způsobem pro vítězství doběhli Nico Boketta z Atletika Jižní Město a Anička Málková z SK ZŠ Jeseniova, které se kromě Nica podařilo porazit všechny ostatní starší žáky!!!

V 11.30 se na trať vydal hlavní závod Běhu Kerteamu, kdy startovali i dorostenci a dorostenky, které čekalo 1 kolo hlavního závodu. Jako první do cíle dorazil Šimon Šilhavý z ASK Slavia Praha. Mezi dorostenkami, kterých se na start postavilo hned 7, byla nejrychlejší Bára Stýblová z Loko Beroun.

Zařazení Běhu Kerteamu do letošního pohárovéo ročníku i díky posunu na příjemnější termín se ukázalo jako velice dobrý tah. Závod měl příjemnou atmosféru, počasí také závodníkům přálo a organizace byla jako v předchozích letech skvělá. A ten kdo měl odzávoděno, mohl si dát dobré občerstvení, vyblbnout se na blízkém dětském hřišti nebo zajít do nedaleké lesní zoo.

„Běh Kerteamu nasadil ostatním závodům laťku hodně vysoko. Účast mě mile překvapila ale i fakt, že náš pohár vyhledávají závodníci a závodnice nejen z Prahy, ale i dalších krajů.“ řekl hlavní pořadatel poháru Tomáš Linhart.

Pohár Pražských Běžeckých Nadějí 2016 pokračuje tradičním účastníkem našeho poháru a to v neděli 10.dubna 13.ročníkem Během nad Modřanskou roklí.

Kompletní propozice závodu