Pohár Pražských Běžeckých Nadějí v sobotu zavítal do Chuchelského háje na 14.ročník Běhu Kerteamu, kde se rozhodovalo o dalších pohárových bodech.

Na všechny účastníky tradičního běžeckého závodu pořadaný běžeckou skupinou Kerteam čekalo příjemné jarní počasí doprovázené teplotou okolo 15 stupňů celsia, ale také skvěle připravená organizace. Na start tratí pohárových kategorií se postavilo celkem 52 účastníků.

Přípravku holek ovládla Eliška Poborská z SK ZŠ Jeseniova před Michaelou Durdovou ze stejného oddílu a Monikou Florovou z ŠSK Újezd nad Lesy. Své třetí vítězství v řadě si v kategorii kluků znovu odvezl Petr Vokoun ze Sokola Velké Meziřící.

DSC_0459O pár minut později Petra napodobila Veronika Šťastná z ASK Slavia Praha, která taktéž udržela neporazitelnost v letošním ročníku PPBN 2014. Druhá skončila Anežka Rozárie Petriláková z SK Sporting Příbram a třetí Anetou Štěpánovu z ASK Slavia Praha. Slávistickou převahu v mladším žactvu podtrhl skvělým výkonem Jakub Novotný, který je jedním z favoritů na celkové vítězství této kategorie. Druhý doběhl Petr Novák a třetí Petr Stodola z KSBM Praha.

Loňská mistryně republiky v přespolním běhu Kateřina Krejčí z PSK Olymp Praha se dočkala vítězství a z Běhu Kerteamu si odvezla plný počet bodů, druhá skončila Natálie Hypešová z TJ Sokol Jaroměř a třetí Kateřina Deutschová závodící za ASK Slavia Praha. Po dvou druhých místech se ve starším žactvu dočkal vítězství Matěj Višňa z nedalekého SC Radotín, po dvou třetích místech získal pro sebe druhou příčku David Štros z USK Praha a třetí byl Matyáš Vích z ASK Slavia Praha.

V nejméně zastoupené kategorii dorostenců dominoval Lukáš Svěchota ze Spartaku Praha 4 a kategorii dorostenek sice Anna Marie Hejná, která je věkem ještě žákyně a proto dle pravidel PPBN získala plný počet bodů druhá v pořadí Anna Sieglová.

Běh Kerteamu byl zase skvělou ozdobou všech běžeckých závodů a také Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2014. Na své si přišli jak závodníci a závodnice, ale také diváci a určitě všem chutnalo skvělé občerstvení v podobě grilovaných párečků a domácích pomazánek.

Doufáme, že se Vám závod líbil a přijdete se proběhnout i při příštím 15.ročníku. Jinak náš pohár pokračuje dále už příští víkend, kdy je na programu 3.ročník Běhu Jižním Městem.