Sobotní deštivé dopoledne v Klánovickém lese patřilo všem běhu chtivým závodníkům a závodnicím, kteří bojovali o pohárové body v pátém díle Poháru Pražských Běžeckých Nadějí.

Na start závodu se v pohárových kategoriích postavil celkem 125 závodníků a závodnic z Prahy a blízkého okolí. Tradičně do Prahy dorazil vedoucí závodník poháru v kategorii přípravky Petr Vokoun ze Sokola Velké Meziříčí, který nikoho nenechal na pochybách a znovu si z Prahy odvezl prvenství. Ve stejné kategorii skončil na druhém místě Matěj Bednář z Atletika Jižní Město, který se díky tomuto umístění posunul i na průběžné druhé celého poháru. Třetí skončil Alexandr Šimek ze stejného oddílu.

DSC_1604

Stejná kategorie v podání dívek byla snadnou kořistí pro Elišku Poborskou z SK ZŠ Jeseniova, která si tak upevnila svojí vedoucí pozici celého poháru. Druhá doběhla oddílová kolegyně Michaela Durdová a třetí Zuzana Rašovská ze Sokola Velké Meziříčí.

Mezi 16 mladšími žáky, kteří se postavili na start Běhu o pohár starosty aneb Běh za Újezdskou Sovou si nejlépe vedl Jakub Novotný z ASK Slavia Praha před Petrem Novákem a třetím Adamem Provazníkem z SC Radotín. Ve stejném pořadí patří těmto mladým závodníkům i pozice v průběžném pořadí poháru. Veronika Štastná z ASK Slavia Praha si v dlouhé finiši zajistila vítězství mezi mladšími žákyněmi a je druhá, která v Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2014 neztratila ještě ani jeden bod. Za Šťastnou doběhla na druhém místě Ema Žambůrková z Dubče a třetí Bára Hartmanová z Dukly Praha.

Na trati dlouhé 1 600 m, která byla vypsaná pro kategorii starších žáků, si nejlépe vedl Jakub Prunar z USK Praha před druhým Matějem Višňou a třetím Davidem Štrosem také z USK Praha. Na starší žákyně čekala stejně dlouhá trať. Nejlépe se s nástrahami vypořádala Šárka Hájková z ŠSK Újezd nad Lesy. Druhé místo obsadila Tereza Vernerová z SK Kotlářka a třetí Kateřina Špačková z SC Radotín.

Mezi dorostenci se na startu ukázal Vojtěch Obhlídal, který nikoho nenechal na pochybách a s velkým přehledem zvítězil. Podle neoficiálních informací z Českého atletického svazu by se měl Vojtěch zúčastnit v polovině června mistrovství Evropy v běhu do vrchu ve francouzském městě Gap. Další místa obsadili Pavel Siegl a Tomáš Vodička. Nejlepší dorostenkou na Újezdské Sově se stala Natálie Kuželková z PSK Olymp Praha, druhá doběhla Anna Marie Hejná, která je ještě věkem žákyně. A tak si body za druhé místo v poháru připsala až třetí závodnice Lea Mitrovičová a také čtvrtá v pořadí Anna Sieglová. Příští roky by Hejná měla patřit už mezi velké favoritky na jedno z medailových umístění Poháru Pražských Běžeckých Nadějí.

Celý 9.ročník závodu doprovázela příjemná atmosféra, která se pořadatelům podařila vytvořit. Sice díky nevlídnému počasí nedorazilo několik předem přihlášených závodníků, ale i tak měl závod velmi dobrou sportovní a společenskou úroveň. A podle našeho názoru, patří závod mezi velké favority na ocenění za nejlepší pohárový závod roku 2014.

Příští závod Poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2014 se koná 6.září v Dolních Počernicích při Běhu babího léta.